S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

 

1. Psikolojik danışmanlık veya psikoterapi görüşmeleri ne kadar sürer?

Bireysel psikolojik danışmanlıktan sağlıklı sonuç alınabilmesi için, seanslar genellikle danışmanlığın ilk dönemlerinde danışma almak istediğiniz sorunun yoğunluğuna bağlı olarak haftada 1 veya 2 defa 50 dakikalık seanslar halinde düzenlenir.

2. Görüşmeler ne süreyle devam eder?

Psikolojik danışmanlığın ne kadar süreceği yaşanan sıkıntının yoğunluğu, danışanın katılımcılığı ve sosyal hayat içerisinde doğabilecek yeni stres faktörlerine göre farklılık gösterir. Bu sebeple danışanın beklentisi ve uzmanın ilk klinik değerlendirmesi sonucunda, görüşmelerin süresine dair sağlıklı bilgi verilebilir.

3. Psikolojik danışma süreci bireye nasıl yardımcı olur?

Birey-çevre etkileşiminin niteliğine istinaden, öğrenme, hafıza ve algı süreçlerinden geçerek duygu ve davranışlarımızı biçimlendiririz. Tüm bu süreçlerin beyinsel sinir ağlarını etkilediği bilinmektedir. Danışman, danışanına, çevresiyle olan etkileşiminde olumsuz algı, duygu ve davranış formlarını bertaraf edecek olumlu tutumları kavramasında ön ayak olur. Psikolojik destek, salt bir monolog / diyalog olmakla kalmaz, aynı zamanda yapıcı etkileşimin sağlandığı bir bağlanma- kavrama sürecidir.

4. Randevu iptali / ertelenmesi gerekirse?

Görüşmeleri takip etme sorumluluğu danışanlara aittir. Danışanın görüşmeyi iptal etmek veya ertelemek istemesi durumunda en az bir gün önceden uzmana e- mail ya da telefon yoluyla ulaşarak haber verilmesi gerekmektedir.

     

     

    Fear Itself Speech essay custom service click through the following www place | Advanced Trading Tools · Learn How to Trade 二 元 期权. 二元期权_百度百科 click here now
    visit their there essay writing serviceFear Itself Speech 代 写, 英国论文代写 click through the following www place | Advanced Trading Tools · Learn How to Trade Binære optioner handel click here now
    visit their there essay genesis